سفارش تبلیغ
صبا ویژن
حدیث

روزى دو گونه است : روزیى که آن را جویى ، و روزیى که تو را جوید و اگر پى آن نروى راه به سوى تو پوید . پس اندوه سال خود را بر اندوه روز خویش منه که روزى هر روز تو را بس است . پس اگر آن سال در شمار عمر تو آید ، خداى بزرگ در فرداى هر روز آنچه قسمت تو فرموده عطا فرماید و اگر آن سال در شمار عمر تو نیست ، پس غم تو بر آنچه از آن تو نیست چیست ؟ و در آنچه روزى توست هیچ خواهنده بر تو پیشى نگیرد ، و هیچ غالبى بر تو چیره نشود ، و آنچه برایت مقدر شده تأخیر نپذیرد . [ این گفتار پیش از این در آنجا که سخن از این باب بود گذشت لیکن در اینجا روشن‏تر و گسترده‏تر است ، بدین رو بر قاعده‏اى که در آغاز کتاب نهادیم آن را از نو آوردیم . ] [نهج البلاغه]

وبلاگ رضویّون


آخرین عناوین:
رفقا در فضای مجازی
وب سایت مذهبی، فرهنگی، آموزشی میثاق
عشق مشعلدار
حقوق جزا و جرم شناسی
رایة الهدی
دارالقرآن الکریم فولادشهر
خوشتر از نقش تو در عالم تصویر نبود
پاسخ به پرسشهای رایانه ای


کانون دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهددرباره ماتماس با ماخبرخوانپیام رسانعناوین وبلاگصفحه اصلی

سلام و ادب.وقتی آدم به یک سری نظریاتی میرسه خب باید سکوت کنه و اونها را برای خودش محترم بدونه.بعضی جا ها میری یا میشینی حرفهایی میشنوی که از کنار اون رد میشی. اما بعضی مواقع نمیتونی سکوت کنی. امروز در یک جلسه ای بودم که افراد به اصطلاح تحصیل کرده ما شروع به تمسخر بهشت و توصیف آن کردند و علاوه بر استهزاء حرف های رکیکی هم گاهی به کار می بردند. خب ما هم سکوت کردیم.

خب علاوه براین که معارف قرآنی را با انحرافات زیاد برای ما وصف و شرح داده اند اما شیخای عزیز ،ما دانشجویان الهیات هم باید......باید نسبت به قرآن...
خب من میخواستم با چندتا سوال از بهشتی که قرآن وصف کرده شروع کنم که باز هم بیخیال میشم.
اولین بحث قرآنی جدی را در این وبلاگ در یک پست مخصوص با نام "منظور از بهشت و بهشتیان و نعمت های آن در قرآن چیست"خواهم گذاشت. البته اول متن مورد نظر را برای آقای مدیر میفرستم اگر ایشون صلاح دونستند به صورت نوشته رمزدار خواهم گداشت و یا با صلاح ایشون ایمیل شیخا و بعضی دوستان را خواهند داد و برای اونها خواهم فرستاد به شرط رعایت امانت و عدم بازگو کردن مطالب آن در جایی دیگر.
بحث بحث علمی است و زدودن برخی انحرافات و برداشت های اشتباه از مفاهیم قرآن. البته شاید هم بنده اشتباه میکنم.
موفق باشید.
انشالله بعد از این بحث به صورت مفصل نقد سیر قرآنی جامعه را نیز خواهم نوشت.
(احساس کردین یکم با عصبانیت و تند مزاجی این متن را نوشتم...اما از دیدن چهره شما شیخای عزیز واقعا احساس خرسندی می کنم.سجاد را همیشه شاد تصور کنید)
گل تقدیم شما


کلیدواژه ها:
:: به تاریخ یکشنبه 91/7/30 ساعت 8:3 عصر
رفقا [دات] آی آر
رفقا دات آی آر

امام علی علیه السلام: در گمراهی فرد همین بس که مردم را به چیزی امر کند که خود آن را به جا نمی آورد و از چیزی باز دارد که خود آن را ترک نمی کند.

«رفقا» وبلاگی است دوستانه، برای دور هم نگه داشتن دوستان صمیمیِ قدیمی. باشد که یکدیگر را «تا بهشت» همراهی کنیم... ان شاء الله.

تصویر برگزیده
تصویر برگزیده
ویژه ها
دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای

بیان معنوی - دفتر نشر آثار و اندیشه های حجة الاسلام علیرضا پناهیان

اسلام کوئست

سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی Aviny.com

موسسه فرهنگی بیان هدایت نور

طرحی برای فردا

جامعه مجازی تدبر در قرآن کریم

خبرگزاری دانشجو
موسیقی وبلاگ
آمار وبلاگ
بازدید امروز 441 بار
بازدید دیروز 261 بار
مجموع بازدیدها 1265054 بار

تعداد مطالب وبلاگ 300 تا